Noclegi w Wetlinie

Wybierz się na wczasy w Bieszczadach
i poznaj niezwykłe piękno polskiej przyrody!
Wrażenia gwarantowane!

Atrakcje okolicy

Połonina Caryńska oraz Wetlińska

Połoniny, czyli charakterystyczne szczyty z falującymi trawami to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów Bieszczad. To właśnie z nich rozciąga się najpiękniejszy widok na całą okolicę. Nic więc dziwnego, że są to miejsca tak chętnie odwiedzane przez turystów od wiosny do późnej jesieni, a jeśli warunki na to pozwalają także i zimą.

Na szczycie Połoniny Wetlińskiej znajduje się słynna „Chatka Puchatka”, czyli schronisko, w którym można skorzystać z noclegu. Bez większych przeszkód można zdobyć obie Połoniny jednego dnia, tylko trzeba zarezerwować na to dobre kilka godzin. 

Tarnica

Tarnica jest najwyższym szczytem w Polskich Bieszczadach. Prowadzą na nią aż trzy szlaki o różnym stopniu trudności, a z najłatwiejszym z nich poradzą sobie nawet niedoświadczeni wspinacze. Na szczycie stoi metalowy krzyż, przy którym obowiązkowo trzeba zrobić sobie zdjęcie. Po dotarciu na szczyt można napawać się niesamowitymi widokami, jakie się z niego rozpościerają.

Źródła Sanu

Bardzo ciekawym, a zdecydowanie rzadziej uczęszczanym przez turystów miejscem są źródła Sanu. Znajdują się one co prawda już po ukraińskiej stronie, ale można podziwiać je również po stronie polskiej. Warto wybrać się na spacer wzdłuż jego brzegów, aby zobaczyć jak z wąskiego strumienia przeistacza się w coraz większą i szerszą rzekę. Zdecydowanie najpiękniejsze widoki na zakola Sanu oraz Bieszczady znaleźć można u podnóża Otrytu oraz w Rezerwacie Krywe

Sikierezada

Siekierezada to bar, który znajduje się w położnej niedaleko od Wetliny miejscowości Cisna. Jest to miejsce, które zyskało miano wręcz kultowego i ciężko jest znaleźć turystę, który nigdy nie słyszał chociaż raz o tym miejscu. Wewnątrz lokalu panuje iście zakapiorski klimat, który przywodzi na myśl dzikie i nieodkryte Bieszczady. Największe wrażenie robi oryginalny wystrój składający się głównie z wbitych w stoliki oraz krzesła siekier oraz liczne rzeźby diabłów wykonanych przez różnych artystów. Jedzenie obiadu w takim miejscu niesie ze sobą niezapomniane wrażenia.