Noclegi w Wetlinie

Wybierz się na wczasy w Bieszczadach
i poznaj niezwykłe piękno polskiej przyrody!
Wrażenia gwarantowane!

Poznaj Bieszczady

Bieszczady to magiczne miejsce nie tylko na mapie Polski, ale również na mapie świata. Niepowtarzalne połoniny, o których rozpisywał się nie jeden poeta, jeziora, góry. Bieszczady skrywają wiele atrakcji. Oto nasze propozycje, które pozwolą Ci poznać niepowtarzalny klimat Bieszczad. 

Mamy nadzieję, że to, czego dowiesz się o Bieszczadach, zachęci Cię do odwiedzenia tego cudownego regionu Polski. Noclegi w Bieszczadach można znaleźć w różnych miejscowościach. Wybór noclegu będzie zależał od tego, co chcesz zobaczyć, zwiedzić, jak spędzić czas. Nasza oferta noclegowa została przygotowana z myślą o komfortowym wypoczynku, tak by każdy Gość po dniu pełnym wrażeń mógł nabrać sił do kolejnych górskich wypraw! Stąd dysponujmy wygodnymi pokojami, pokojami typu studio oraz apartamentami. Dla Gości, którzy poszukują noclegów położonych bardziej na uboczu, możemy polecić zaprzyjaźnione domki w górach.

Poza górskimi szlakami, które same w sobie zapewniają malownicze widoki, warto zaplanować swoją wędrówkę tak, by trafić na jednotorową Bieszczadzką kolej. Kolejka powstała pod koniec XIX wieku. Służyła głównie do transportu drewna. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku kolejka okazała się nieekonomiczna. Dopiero od niedawna kolejka jednotorowa zaczęła służyć jako atrakcja turystyczna dzięki której można doświadczyć niezapomnianych widoków. Przejazdy odbywają się na trasie Majdan – Przysłup i Majdan – Balnica, Bilety można zakupić na stronie internetowej bądź w kasie biletowej. 

Drugą, nie aż tak popularną atrakcją w Bieszczadach są ruiny kościoła i klasztoru karmelitów bosych z XVIII wieku. Klasztor w 1822 roku stanął w płomieniach i pomimo wielu prób wyremontowania, finalnie nigdy nie został przywrócony do stanu pierwotnego. Na początku swojego istnienia służył również jako budynek obronny. Warto popodziwiać go z bliska.

Kolejną propozycją jest naszym zdaniem jedna z najpiękniejszych atrakcji Bieszczad. To idealny pomysł dla tych co nie mogą się zdecydować, czy wolą wolny czas spędzić nad wodą czy w górach. Mowa oczywiście o Jeziorze Solińskim. Jest to jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Bez problemu po Jeziorze Solińskim można żeglować, pływać kajakami czy statkami turystycznymi. Duża atrakcją dla zwiedzających jest również zapora na jeziorze, którą bez problemu można zwiedzić. 

Wart uwagi jest również wodospad na potoku Hylaty. Jest to najwyższy bieszczadzki wodospad. Znajduje się niedaleko Zatwarnicy. Można do niego dojść ścieżką przyrodniczo-historyczną o tej samej nazwie. 

Oczywiście to są tylko pojedyncze propozycje. Całe Bieszczady są jedną, wielką atrakcją turystyczną, które przez swoje widoki zapierają dech w piersi. Warto zaplanować swój urlop w Bieszczadach i całkowicie oddać się eksploatacji tego miejsca.